Команда Громадської Організації «МІЙ.ДІМ.ЮА» спільно з Державною спеціалізованою фінансовою установою «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» розпочали роботу над Громадським проектом «Іпотека під 5%» за кошти донорів та благодійних внесків.

Через напружене економічне становище в Україні та нестабільну політику країни громадськість спільно з державною структурою-виконавцем, взяли на себе відповідальність в пошуку рішення проблеми житла для більшості українців.

За умов проекту першочергове право на участь в програмі «Іпотека під 5%» мають громадяни зі статусом внутрішньо переміщених осіб. По мірі вичерпання потреби у придбанні житла серед даної соціальної категорії, скористатися програмою зможе кожен бажаючий українець, що не має у власності житло. Вік позичальника від 21 року до 55 років. Кредит надається строком на 15 років з можливість дострокового погашення без штрафних санкцій. Розповсюджується на всі види житла:

  • первинний ринок
  • вторинний ринок
  • та будівництво.

Фінансування програми передбачено за рахунок донорських коштів та благодійних внесків від простих громадян України. Для акумулювання коштів була створена Благодійна Організація «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ДОЛУЧАЙСЯ-ДОПОМАГАЙ» (БФ «ДО-ДО») з зазначенням у статуті використовувати кошти суворо на роботу програми «Іпотека під 5%».

За даними статистики Міністерства Соціальної політики України, в країні понад 24 000 000 громадян працездатного віку. За умов небайдужого ставлення кожного громадянина України та при мінімальному внеску в 10 грн., потенціально проект здатний лише всередині країни, за рахунок внесків простих українців, отримати фінансування в 240 000 000 грн.

Потенційними донорами проекту є великий та середній бізнес, понад 14 400 підприємств України, при мінімальному внеску в 10 000 грн., забезпечать 144 000 000 грн. Та світові партнери України, які щорічно здійснюють допомогу в мільярди грн. державі, здатні вже в перший рік роботи програми забезпечити в повній мірі потребу серед внутрішньо переміщених осіб та забезпечити роботу програми для всіх інших громадян України, що мають потребу в житлі.

Роботу програми буде розпочато при накопичуванні коштів на рахунку БФ «ДО-ДО» вже з 1 млн. грн. Це затверджує меморандум підписаний правлінням Благодійної Організації «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ДОЛУЧАЙСЯ-ДОПОМАГАЙ» (БФ «ДО-ДО») з Державною спеціалізованою фінансовою установою «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву».

Запуск програми «Іпотека під 5%» забезпечить:

  • реалізацію прав громадян України на власне житло;
  • зменшить навантаження на економіку та бюджет країни;
  • поліпшить рівень життя громадян України;
  • дасть українцям незалежну, доступну житлову програму світового рівня;
  • згуртує українців;
  • поверне віру в силу людей.